В Україні почали виготовляти харчовий бактерицидний папір

0 299

«Чистий» папір виготовили фахівці Зміївської паперової фабрики. Вони вже отримали висновок Держпродспоживслужби України, що зразки бактерицидного паперу відповідають вимогам санітарного законодавства України й можуть бути виготовлені та затверджені для використання в контакті з харчовими продуктами, пише SEEDS.

Бактерицидний папір можна використовувати в медицині для знезараження ран і лікування, у харчовій промисловості бактерицидний папір може слугувати для збереження продуктів харчування (овочів, фруктів або масла) з метою запобігання розвитку цвілі, грибків і бактерій.

Як повідомляє прес-служба фабрики, йдеться про ПАПДЕЗ — речовину, яка є складовою антибактеріального  паперу. Спеціальна речовина, вироблена з кристалів полігексаметиленгуанідіну гідрохлориду, запобігає розвитку патогенної флори.

Випробування тривали кілька місяців. На обробленому спеціальним розчином папері епідеміологи висіювали патогенні культури та спостерігали, чи є розвиток бактерій. Для порівняння використовували звичайний папір.

«Папір виробляється із целюлозної маси. Ми додаємо біоцидну рідину в паперову масу і у бактерій та вірусів просто нема шансів. Як антисептик використовуються солі гідрохлориду. Паперовий пакет для хлібу чи овочів із бактерицидним просоченням попередить розповсюдження мікробів на полицях у супермаркетах.

Тобто, якщо хвора людина доторкнеться до пакування, на ньому не залишиться патогенна флора. І ті, хто після будуть брати продукти, — у безпеці», — розповідає директор Зміївської паперової фабрики Юрій Калиниченко.

Бактеріцидний папір може використовуватися для  виробництва грошових банкнот. Друкування банкнот на такому папері має продовжити їхній термін існування та зменшити можливість поширення бактерій між людьми.

Харківські винахідники пішли далі – пропонують Міністерству освіти  підтримати на всеукраїнському рівні ідею виготовлення підручників із бактерицидного паперу, який виробили на Зміївській паперовій фабриці. Тут переконують, що  у час пандемії потрібно максимально захистити дітей і запобігти розповсюдженню хвороби.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!