В Україні прискорюються темпи закладки нових плантацій лохини

0 1 192

Найбільш зростаючим сегментом плодоовочевого бізнесу України є вирощування лохини. Як повідомив виданню EastFruit заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко, тільки в 2018 році в Україні, за його власними оцінками, закладено не менше 700 гектарів нових плантацій лохини. Це означає, що загальна площа під лохиною виросла відразу на 44% за один рік.

І хоча офіційні оцінки значно нижче, багато опитаних нами учасники ринку вважають, що загальна площа нових насаджень в 2018 році, з урахуванням дрібних господарств, могла досягти навіть 1 тис. Гектарів.

На думку Олександра Ярещенко, загальна площа насаджень під лохиною в ​​Україні в даний момент становить не менше 2100 гектарів. У 2017 році площа плантацій лохини зросла на 485 гектарів, в 2016 році – на 280 гектарів, а в 2015 році – на 100 гектарів. Таким чином можна простежити чітку тенденцію збільшення темпів зростання площ під лохиною в ​​Україні. Крім того, такі темпи розширення плантацій ставлять Україну в ряд світових лідерів за темпами збільшення площ під лохиною.

За власними оцінками аналітиків EastFruit, в 2019 році інтерес до закладки нових плантацій лохини в Україні продовжує зростати, що може привести до зростання площі під лохиною ще на 800-900 гектарів за рік. Таким чином, до кінця 2019 року українські плантації лохини можуть досягти 3 тис гектарів. А це, в свою чергу означає, що вже в 2021 році Україна змушена буде різко наростити експорт лохини, тому що плантації, закладені в 2018-19 роках, почнуть давати перші врожаї.

За оцінками Андрія Ярмака, економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Україна з 2019 року щорічно буде нарощувати експорт свіжої лохини приблизно на 1 тис тонн. Однак якщо оцінки темпів розширення плантацій правильні, то з 2021 року темпи зростання експорту можуть істотно прискоритися. В цілому, за оцінками експерта ФАО, виручка України від експорту лохини до 2025 року може перевищити $ 60 млн, навіть з урахуванням перспективи зниження цін на цю ягоду на світовому ринку. При цьому для прогнозування використовувався досить консервативний сценарій розширення площі і середньої урожайності продукції.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!