В Україні спостерігається мутація і глобальна міграція соняшникового вовчка

0 226

Кліматичні зміни призводять до того, що соняшниковий вовчок мігрує у північні області. Разом з тим недотримання сівозміни створює ризик мутації паразита, що загострює проблему.

Про це зазначили в компанії «Євраліс Семенс Україна» під час конференції «Вмикаємо сезон. Північний регіон».

«Сьогодні на території України є уже сьома раса вовчка і вище. Найбільш актуальна ця проблем для тих регіонів, де є висока концентрація посівів звичайного соняшнику, тобто – не дотримується сівозміна.

Перенасичення сівозміни створює ризик постійної мутації вовчка і, як наслідок, виникнення нових більш агресивних рас», – зазначають у компанії.

Таким чином, недотримання сівозміни призводить до зниження врожайності та повної втрати врожаю.

«Щорічні підвищення середньої добової температури та зниження забезпеченості ґрунту доступною вологою провокують переміщення паразита в північні області. Зокрема, мутація й переміщення вовчка вже спостерігається на півдні Вінницької, Харківської та Полтавської областей. Так, уже є мутація з шостої раси на сьому і вище. Разом з тим у межах однієї області можуть бути ризики прояву різних рас», – додають фахівці.

Соняшниковий вовчок захоплює поле за чотири роки, якщо соняшник – монокультура. Разом з тим названо умови, сприятливі для паразитування вовчку на соняшнику.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!