В Україні стрімко дешевшає цибуля

0 1 369

З початку поточного тижня в Україні почалося чергове здешевлення цибулі після двох тижнів відносної цінової стабільності. Зараз херсонські фермери готові відвантажувати продукцію в діапазоні 5,5-6,5 грн/кг, тоді як наприкінці минулого тижня основні продажі велися в межах 6-7 грн/кг.

Фахівці проекту EastFruit виділяють 3 основні причини нової хвилі зниження цін на цибулю в Україні:

По-перше, в результаті розширення площ в комерційних господарствах в 2019 році, пропозиція цибулі в нинішньому сезоні може істотно перевищити показники минулого року, якщо найближчим часом не відбудеться серйозних природних катаклізмів.

Другою причиною нинішнього зниження цін в сегменті цибулі виступили саме сприятливі погодні умови. Вегетація рослин в основних регіонах виробництва проходить стабільно, а фермери поступово нарощують темпи збирання ярого ріпчастої цибулі, що призводить до зростання пропозиції продукції на ринку.

Третя причина – встановлення негативної цінової динаміки на ринку цибулі в Україні і призупинення експорту продукції в Польщу. Протягом тривалого часу в нинішньому сезоні українська цибуля користувалася високим попитом з боку польських імпортерів через ідеальне співвідношення якісних і цінових показників.

З початку поточного тижня в Польщі почалась активізація збирання врожаю, відтак збільшилася пропозиція цибулі з місцевих господарств, що істотно послабило навантаження на ринку, і декларовані українськими постачальниками ціни вже не влаштовували покупця.

Експерти не виключають, що нинішні встановлені тенденції на ринку цибулі в Україні можуть зміцнитися, і вже найближчим часом ціни на цибулю можуть стати нижче торішніх показників, оскільки в цей же відрізок минулого сезону оптові продажі велися в діапазоні 3,6-4 грн/кг.

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!