В Україні створили неймовірно стійкий гібрид соняшнику

1 1 284

Український селекціонер Віктор Бурлов створив гібрид соняшнику, який має стійкість до трибенурон-метилу та гербіцидів. Зараз гібрид проходить випробування та процедуру реєстрації.

Новий гібрид, каже фахівець, має стійкість до імі-гербіцидів до трибенурон-метилу, до 8 раси вовчка соняшникового, а також стійкий до 730 раси несправжньої борошнистої роси.

“Ми знаходимось в Одесі, як розумієте, головними проблемами соняшнику на півдні є вовчок соняшниковий та хвороби — несправжня борошниста роса, фомопсис, тощо. Для більшості шкодочинних хвороб соняшнику не існує ефективних хімічних методів боротьби.

Тож основним моїм завданням, як селекціонера, є створювати гібриди, що мають генетичну стійкість до найбільш шкодочинних хвороб. Однією з останніх розробок є гібрид Требютор, який наразі проходить процедуру реєстрації”, — розповів Віктор Бурлов.

Бурлов — засновник АПФ “Флора” та селекціонер зі світовим ім’ям, створенням гібридів соняшнику займається вже багато десятків років. Зокрема, він створив та зареєстрував перший український високоолеїновий імі-стійкий гібрид соняшнику “Флорімі”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  SuperAgronom

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Іван. пише

    Залишилось створити українця, який би також був стійкий до того гербіциду . А бджолам каюк.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!