В Україні суттєво знизилась середня врожайність картоплі

0 936

У 2020 році за даними обласних державних адміністрацій спостерігається значне падіння середньої урожайності картоплі. Про це повідомив начальник управління землеробства та рослинництва в Мінекономіки Сергій Шупик під час XI Нідерландсько-українського форуму з професійного картоплярства, пише SEEDS.

«Виробництво картоплі у 2020 році за даними обласних державних адміністрацій становило 20 мільйонів 716 тис. тонн. Зокрема сільгосппідприємства виробили майже 367 тис. тонн, або 1%, і 20 млн 35 тис. тонн, або 98% – господарства населення.

Основними виробниками картоплі стала Вінницька область – 1,9 млн тонн картоплі, Житомирська – 1,8 млн. тонн, Львівська – 1,6 млн. тонн і Київська – 1,5 млн тонн.», – розповів Сергій Шупик.

«У 2020 році за даними обласних державних адміністрацій спостерігається значне падіння середньої урожайності картоплі. По Україні урожайність картоплі, вирощеної усіма категоріями господарств становить 157 центнерів з гектара, що на 4,5% нижче від показників 2015-2019 років», – підкреслив начальник управління землеробства та рослинництва в Мінекономіки.

За даними Держстату динаміка балансу картоплі (внутрішнє споживання) свідчить про те, що втрати картоплі стабільно зростають, зазначив посадовець.

Що стосується наявних в Україні картоплесховищ, на сьогоднішній день їх налічується 437, загальною ємністю 645, 7 тис. тонн. Про це свідчать данні обласних державних адміністрацій та Української Асоціації Виробників Картоплі.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!