В Україні заборонили продаж свиней підприємствам без реєстрації

0 1 507

Відтепер реалізувати чи переміщувати свиней до підприємств, незареєстрованих у Єдиному державному реєстрі тварин, стало неможливо. Це ініціатива Держпродспоживслужби та ДП “Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин”, повідомляє прес-служба Асоціації “Свинарі України”.

Згідно з роз’ясненням Держпродспоживслужби, 23 жовтня було оновлено програмний продукт “Єдиний державний реєстр ветеринарних документів”. Однією зі змін стало унеможливлення видачі дозвільних документів на переміщення с.-г. тварин до підприємств, якщо ті не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі тварин, а отже, не є підконтрольними компетентному органу.

Вимога стосується підприємств, діяльність яких пов’язана з утриманням, розведенням, забоєм, утилізацією сільськогосподарських тварин, організацією та проведенням виставок тварин, їх реалізацією, зазначили в Асоціації.

“У такий спосіб Держпродспоживслужба прагне забезпечити належне виконання законодавчих вимог щодо ідентифікації та реєстрації тварин, а також покращити простежуваність та контроль переміщення свиней і продукції з них в умовах складної епізоотичної ситуації щодо АЧС.

На думку виробників свинини, такі кроки є правильними. Хоча і не без дискомфорту для них: не всі клієнти мають реєстрацію чи прагнуть її отримати. Це, у свою чергу, пов’язано з потребою пошуку нових контрагентів для реалізації планових обсягів живця.

З другого боку, свинарі відзначають, що хоч означена ініціатива і має на меті побороти нелегальних виробників, є ризик, що “сірі” підприємства сформують окрему систему. А отже, необхідні додаткові кроки для боротьби із нею”, ― йдеться у повідомленні АСУ.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією АСУ

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!