В Україні запускають геопортал “Відкрита земля”

0 722

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов спільно з міжнародними партнерами та фахівцями з земельних питань презентували проєкт “Відкрита земля”. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Міністр представив геопортал map.geoportalua.com, на якому зібрані результати обробки даних дистанційного зондування земель України та підключена публічна кадастрова карта.

Цілями проекту називають:

  • забезпечення прозорості та відстежуваності земельних відносин;
  • доступ усім громадянам до повної інформації про власників землі, вартість угод купівлі продажу та оренди, концентрацію земель в одних руках тощо.

На мапі можна побачити межі ділянок, чи обробляються вони чи ні, які культури там ростуть, яка зволоженість ґрунту, який індекс вегетації культур на момент зйомки тощо.

Які можливості відкриває портал:

  • дані з геопорталу допоможуть вирішити питання незареєстрованих земель, які використовуються, але з яких не платяться податки;
  • органи державної влади будуть використовувати дані у тому числі для верифікації тих даних, що надходять їм за звітністю;
  • усі державні реєстри зможуть обмінюватись даними, а також обрати собі необхідну ділянку для придбання, відстежити вартість угод купівлі продажу тощо;
  • з’явиться можливість отримати інформацію про концентрацію земель в одних руках.
  • Для запровадження системи нині необхідно забезпечити обмін даними між держреєстрами (Держгеокадастром, Реєстром речових прав, Реєстром юридичних осіб тощо).

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!