В Україні збираються запровадити грантову підтримку дрібних фермерів

0 413

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства планує запустити в Україні грантову підтримку фермерів з фокусом на дрібних сільгоспвиробників.

Як повідомляє прес-служба міністерства, про це на зустрічі представників Мінекономіки з представниками Європейського Союзу повідомив заступник міністра Тарас Висоцький.

Він підкреслив, що в пріоритеті аграрної політики України – створення потужного фермерського класу, який би постійно розвивався і мав доступ до фінансування.

«Ми хочемо запровадити в Україні практику грантової підтримки фермерів, яка би базувалася на принципах, які діють в ЄС, з фокусом на дрібних виробників, на сфери де створюється додана вартість, додаткові робочі місця. Ще один важливий блок – це підтримка с/г кооперації, її інституційного розвитку, тобто об’єднання фермерів з точки зору гарантування якості продукції, інтегрування в ланцюги постачань, надання доступу не тільки на ринки, а й у торгові мережі та на експорт», – відмітив заступник Міністра.

Він додав, що в цьому напрямку важливим є постійне навчання і підвищення рівня обізнаності виробників про технології, інституційний розвиток та сучасні тенденції. Йдеться, про формування повноцінної системи дорадництва в Україні, яка буде функціонувати, доповнювати і підтримувати розвиток фермерства. Будуючи систему дорадництва, об’єднані територіальні громади стануть базовою ячейкою цієї системи.

Також було зазначено про напрацювання Стратегії економічного розвитку до 2030 року, яка відбувається на базі платформи «Центр економічного відновлення». Так, сільське господарство є важливим елементом цього документу, який корелює із чинною Програмою діяльності Уряду. Прийняття Стратегії Урядом планується до кінця поточного року.


Наступне засідання Галузевої робочої групи з питань розвитку сільського господарства та продовольчої безпеки передбачається на кінець січня-початок лютого 2021 року.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!