В Україні з’явиться реєстр неблагонадійних аграріїв

0 2 007

Зовсім скоро в Україні буде створено реєстр несумлінних сільгоспвиробників, які відмовляються виконувати зобов’язання з постачання зерна. Про це повідомив голова Української зернової асоціації Микола Горбачов.

За його словами, цього року проблема невиконання зобов’язань з постачання зерна загострилася аномальною посухою, через яку аграрії отримали значно менший урожай, ніж очікувалося.

“Багато хто хоче скористатися ситуацією і не виконувати раніше укладені контракти, але це неприйнятно. Ми збираємося створити єдиний реєстр, в якому будемо показувати, які компанії не є благонадійними. Ринок сам вирішить, чи співпрацювати з такими компаніями або обмежувати їх фінансування і не укладати форвардні контракти”, – сказав він.

За словами експерта, проблема дефолту на зерновому ринку може обернутися тим, що Україна в довгостроковій перспективі скоротить виручку від експорту зерна і буде вважатися неблагонадійним постачальником.

Горбачов зазначив, що в публічний реєстр, перш за все, будуть занесені недобросовісні компанії (перекупники, трейдери й так далі), а не постраждалі від природних катаклізмів фермери.

“Тобто ті компанії, які бажали заробити на тому, що ціна на зерно впаде, а тепер кажуть, що не в змозі виконати форвардний контракт, навіть за наявності ресурсів. Публічний реєстр таких компаній буде доступний на сайті УЗА або в нашій розсилці. Фермери, які потребують допомоги, навряд чи туди потраплять”, – додав він.

Також Горбачов анонсував підписання Меморандуму між УЗА “Українським клубом аграрного бізнесу” та “Всеукраїнською аграрною радою”.

“У цьому меморандумі ми домовимося простягати руку допомоги та знаходити компромісне рішення для всіх господарств, які постраждали від посухи та зіткнулися з проблемою фізичного невиконання зобов’язань – наприклад, продали 5 тис.тонн пшениці, а фізично виросло тільки 3 тис. тонн”, – розповів експерт.

Меморандум буде відкритий для приєднання до нього інших асоціацій.

 

SEEDS.org.ua за інформацією УНІАН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!