Харків може залишитись без водопостачання

1 1 175

Краснопавлівське водосховище наповнене на критичні 26%, цієї води вистачить лише на 1,5 місяці. Про це повідомив директор комплексу водопідготовки “Дніпро” відокремленого підрозділу КП “Харківводоканал” Максим Панченко.

За його словами, раніше водойму поповнювали двічі на рік. Однак через недостатнє фінансування це стали робити один раз на два роки.“Зараз рівень відмітки – 107 метрів за Балтійською системою. А робочий об’єм – 106, 6. Нижче цього об’єму ніколи за 40 років існування нашого підприємства не проводився водозабір нижче. Тобто всього до робочого об’єму залишилося 40 сантиметрів води. В них 5,4 мільйони кубометрів води“, – розповів Максим Панченко.

Найбільше води забирають Харків та Лозова – близько 4 мільйонів кубометрів. Також цей ресурс потрібен мешканцям тамтешніх невеликих населених пунктів. Загалом йдеться про 400 тисяч осіб. Відповідно, води вистачить на 1,5 місяці, запевняє Панченко.

У Харківській облдержадміністрації зауважують, що вирішити проблему можна виділивши 99 мільйонів гривень із державного бюджету. За ці кошти перекачають воду із Дніпра та зроблять водообмін в Орільському водосховищі. Нардепи проголосували за відповідні правки до держбюджету, тож зараз документи на виділення коштів очікують підпису президента України. Із 99 мільйонів гривень, які хочуть виділити, 80 мільйонів піде на електроенергію.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  objectiv.tv

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Николай Свавильный пише

    А “выдающийся” харьковский мэр, что, об ЭТОМ не знал? Ждет от Украины денег на воду для Харькова?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!