В Україні легалізували роботу домашніх працівників

0 1 817

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №5695, який має врегулювати роботу домашніх працівників та знизити рівень незадекларованої праці, пише SEEDS.

Документ вводить у законодавство поняття “домашня праця” й забезпечує працівникам соціальний захист. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Зокрема Закон пропонує визначити, що домашній працівник – фізична особа, яка займається домашньою працею в рамках трудових відносин з роботодавцем. Домашня праця – це робота, яка виконується на умовах трудового договору (контракту) з метою обслуговування домогосподарства.

Читайте також: Надлишок цибулі змусив фермерів України роздавати її задарма

З домашніми працівниками пропонується укладати трудовий договір, який є основним документом, що засвідчує виникнення, зміну та припинення трудових відносин та визначає права та обов’язки сторін, а також є підставою для допуску домашнього працівника до роботи після здійснення роботодавцем повідомлення центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, про прийняття домашнього працівника на роботу в порядку, встановленому урядом.

Трудовий договір укладається в письмовій формі у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної із сторін. Не допускається прийняття на роботу домашніми працівниками осіб, молодше 16 років. Роботодавець повинен повідомити домашнього працівника у строк не менше ніж за 14 днів, якщо інше не передбачено трудовим договором.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!