В Україні почало динамічно розвиватися горіхове садівництво

0 793

Впродовж останніх 5-6 років в Україні динамічно розвивається горіхове садівництво. Площа горіхових промислових садів постійно збільшується, пише SEEDS

Вже шостий рік поспіль частка новостворених промислових горіхових садів складає майже половину від площі всіх новостворених садів країни, закладених з допомогою державної підтримки. Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін.

«Тільки за період 2018-2023 рр. закладено 14218 га садів (станом на 01 грудня 2023 року – ред.), з них – 5785 га горіхових, або 41% від загальної площі всіх новостворених садів в країні, закладених з допомогою програм державної підтримки», – розповів Геннадій Юдін в інтерв’ю для Агробізнесу Сьогодні.

Президент Горіхової асоціації також розповів, що державна підтримка садівничої галузі здійснюється за двома Програмами, затвердженими урядом.

Достатньо відома садівникам постанова КМУ № 587 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства» (зі змінами, в останній редакції від 09.02.2022р.), яка діяла в період 2018-2021років по наданню компенсацій. Вона тимчасово, на період війни, не працює.

Читайте також: Українські фури знайшли новий шлях через заблокований кордон з Польщею

Однак наразі діє постанова Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу», що надає державну підтримку садівникам зі створюванню нових садівничих насаджень. В Бюджеті-2024 також планується підтримка садівництва в рамках чинної постанови №738.

«Більш ніж через рік її застосування на практиці можна впевнено говорити про те, що дана грантова Програма досить активно використовується садівниками при закладці нових садів.

Станом на 01.12.2023 оформлено 149 ґрантів на створення нових садів, загальна площа яких становить 2124 га на загальну суму грантової підтримки у розмірі 644,1 млн. грн, та ще 31 грант на створення теплиць. А разом з грантами на створення теплиць сума грантів дорівнює 817 млн. грн.

Використовуючи новий публічний інструмент, який запроваджено у Мінагрополітиці – ДАШБОРД, можна побачити всі дані по оформленню та використанню грантів. Тому скептицизм відразу зникає, коли ми бачимо, що 74% грантових коштів (604,6млн. грн) вже отримано садівниками та тепличниками», – наголосив Геннадій Юдін.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!