В Україні сформувався унікальний генофонд волоського горіха з підвищеною морозостійкістю

0 105

На території України до війни зростало понад 10 млн дерев волоського горіха. Внаслідок багатовікової народної селекції насадження цієї культури у нас ростуть значно північніше, ніж в інших країнах, пише SEEDS.

Такі дані озвучується в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

Читайте також: Рада продовжила оформлення нерозподілених паїв до 2028 року

«Саме зростало, а не вирощувалось, адже дякуючи своїй унікальній пластичності (здатності пристосовуватися до різних природних умов) горіхове дерево росте й плодоносить, майже не потребуючи до себе уваги.

І хоч усі дерева мають насіннєве походження і плоди з них різноякісні, українські горіхи на міжнародному ринку цінуються за добрий смак й екологічність», – наголосила Наталія Шевчук, науковиця з Національного університету біоресурсів і природокористування України.

За словами експертки, перспективними регіонами промислового вирощування вважаються південні та південно-західні області. Найкраще вдається горіх на Буковині. До речі, саме сюди з Валахії (територія сучасної Румунії) він уперше потрапив в Україну, звідси й назва горіх волоський.

«Порівняно з іншими країнами в нас ареал вирощування цієї культури просунувся далеко на північ. У результаті насіннєвого розмноження, природного відбору та народної селекції, що тривала віками, на території України сформувався унікальний генофонд горіха, який відзначається підвищеною морозостійкістю, а також різноманіттям інших позитивних ознак.

На його основі в різних природно-кліматичних зонах були створені високоврожайні сорти української селекції, які не раз отримували відзнаки на міжнародних виставках і симпозіумах», – зазначила Наталія Шевчук.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!