В Одесі пройшов перший всеукраїнський фестиваль «День Одеського чорного»

0 33

Всеукраїнський фестиваль «День Одеського чорного» вперше провели в Національному науковому центрі «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова», пише SEEDS.

Захід присвятили локальному червоному сорту винограду «Одеський чорний», який був виведений понад 50 років тому в інституті.

«Одеський чорний для українських виноградарських регіонів, насамперед для Одеської області, є значно більшим, ніж сорт. Це водночас жива легенда, це історія виноградарства і виноробства країни, це й візитівка України як країни виноградарства і виноробства», – відзначила директор інституту, член-кореспондент НААН України Ірина Ковальова.

У рамках фестивалю пройшла наукова конференція, а також професійна та «народна» дегустації презентованих зразків вина, вироблених з «Одеського чорного».

Читайте також: Рада продовжила оформлення нерозподілених паїв до 2028 року

Професійний дегустаційний конкурс зібрав 24 вітчизняних виробників вина, а команда висококваліфікованих членів журі мала змогу оцінити 45 зразків виноробної продукції отриманої з сорту винограду Одеський чорний  (вина рожеві сухі, вина червоні сухі, вина червоні напівсолодкі, вина червоні солодкі, містелі та спиртові дистиляти).

Учасники фестивалю запропонували запровадити Національний день «Одеського чорного» та щорічно відзначати його 5 травня.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!