В Україні запровадять уніфіковану процедуру сертифікації операторів протимінної діяльності

0 116

В Україні запроваджується єдина уніфікована процедура сертифікації операторів протимінної діяльності (ПМД). Це експериментальний проєкт для пришвидшення очищення та розмінування території України, пише SEEDS

Проєкт розрахований на два роки. Як зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко, він спрямований на оптимізацію та уніфікацію кожної складової усієї ПМД, щоб зробити її більш доступною, повідомила пресслужба Мінекономіки.

«До сьогодні підходи в центрах Міноборони та, наприклад, ДСНС відрізнялися. Відтепер оператор, звертаючись до будь-якого центру сертифікації, повинен буде подавати єдиний набір документів, проходити єдині процедури і т.д. Другий важливий момент — сертифікація чітко поділена на три етапи — кожен зі своїми вимогами, процедурами, термінами їх проходження.

Для кожного етапу встановлені жорсткі строки, яких мають дотримуватись і оператори, і центри з сертифікації. Ми зменшуємо бюрократичне навантаження, та в принципі маємо за кінцеву мету максимально цифрувати процеси сертифікації», — розповів заступник міністерки економіки Ігор Безкаравайний.

Порядок реалізації експериментального проєкту був розроблений Міністерством економіки із залученням до опрацювання та обговорення інших дотичних міністерств та відомств, зокрема Міноборони, ДСНС, ДССТ, неурядових операторів, українських та іноземних експертів у сфері ПМД.

Читайте також: В Україні вперше дозволили використовувати акваторію лиману для вирощування молюсків та креветок

Порядок реалізації експериментального проєкту передбачає, зокрема, введення єдиних термінів дії сертифікатів: 3 роки — первинні, 5 років — продовжені. Визначені також виключні підстави для припинення чи призупинення дії сертифіката.

Згідно з Порядком, сертифікація урядових операторів ПМД здійснюється безоплатно. Також безоплатно будуть сертифікувати неурядові неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до відповідного Реєстру, але лише в разі, коли ПМД відповідає їх статутним цілям.Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!