У Києві успішно завершився перший AGRO UKRAINE SUMMIT   

0 32

Минулої п’ятниці в Києві відбулась наймасштабніша подія зими на аграрному ринку країни – Всеукраїнський аграрний саміт, пише SEEDS

Цей захід зібрав близько 1200 спеціалістів сільськогосподарської і суміжних галузей, щоб підбити підсумки минулого аграрного сезону, проаналізувати поточну ситуацію у вітчизняному АПК, обговорити  ключові виклики й знайти відповіді на них.

«Другий рік великої війни аграрії продовжують тримати економічний фронт. Минулого сезону галузь експортувала продукції на $22 млрд. – більше було лише у 2019 році, коли ми отримали найбільший врожай, і коли ще не було окуповано 20% території, не було замінованих сільгоспугідь й проблем з логістикою. Аграрний сектор залишається в тренді й зміцнює своїми здобутками Збройні Сили і оборону країни», – розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.


Але у ці важкі часи АПК й сам потребує підтримки, аби мати змогу ефективно працювати. Про програми допомоги аграріям від держави на відкритті саміту  розповіла заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Читайте також: В Держбюджеті заклали 200 млн гривень на компенсацію закупівлі обладнання для зрошення  

«Програмою підтримки №1 залишаються «Доступні кредити 5-7-9%» – торік половина портфелів пільгового кредитування прийшлася саме не підприємства агросектору. На 2024 рік продовжено програму надання співфінансування на розвиток переробки – на цей рік передбачено виділення 1000 грантів по 8 млн. гривень.

Торік 45% отримувачів таких грантів також були представниками АПК. Цього року поновлюється програма компенсації аграріям частини вартості придбаної сільгосптехніки. Також стартує програма компенсації вартості комерційного розмінування сільгоспземель. Важливо, що доступ до цих програм спрощується – вже невдовзі заявки на участь у них можна буде подати через розділ «єРобота» в додатку «Дія», – акцентувала Надія Бігун.Загалом же протягом всього дня саміту на сцени п’ятьох конференцій вийшло понад 70 спікерів. Учасниками саміту стали представники близько 450 компаній аграрного сектору і суміжних галузей – науковців і освітян, машинобудівників, ІТ-спеціалістів, трейдерів, логістів, фінансистів та інших організацій.

Всеукраїнський аграрний саміт збирає лідерів аграрної спільноти України, щоб знайти відповіді на ключові виклики для агропромислового виробництва. Організатори:  ProAgro Group, Співтовариство виробників і споживачів бобових України, Асоціація Елеваторів України за підтримки Мінагрополітики.Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!