Вартість картоплі в Україні майже в 4 рази вища, ніж роком раніше

0 738

Підвищений попит та обмежена пропозиція якісної картоплі на українському ринку сприяють стрімкому зростанню цін у даному сегменті, повідомляють аналітики проекту EastFruit. При цьому відпускні ціни на картоплю вже в кілька разів вищі, ніж рік тому і продовжують зростати, пише SEEDS

Як свідчать дані щоденного моніторингу проєкту, ще наприкінці минулого тижня ціни на картоплю в основних регіонах виробництва стартували від 12 грн/кг ($0,32/кг).Сьогодні ж практично ніхто з великих виробників не готовий укладати угоди з продажу картоплі дешевше 14-18 грн/кг ($0,37-0,48/кг), що в середньому на 18% дорожче, ніж тижнем раніше.

Зростання цін у цьому сегменті виробники аргументують одразу кількома причинами. Насамперед, підвищувальний ціновий тренд пов’язаний з помітним скороченням пропозиції некондиційної продукції, оскільки поставки з необладнаних складів впали до мінімуму. Водночас попит на якісну картоплю продовжує збільшуватися. Також, варто зазначити, що деякі великі господарства, як і раніше, стримують продажі якісної картоплі, розраховуючи на подальше зростання цін.

Читайте також: Захисниця України із Запоріжжя, повернувшись до цивільного життя, відкрила власну птахоферму

Наразі вартість картоплі в Україні вже в середньому в 3,6 раза вища, ніж наприкінці грудня 2022 року. При цьому багато учасників ринку не прогнозують ослаблення торговельної активності в цьому сегменті найближчим часом. Ба більше, багато фермерів заявляють про свій намір і далі переглядати ціни в бік підвищення.

Своє рішення вони пояснюють активним попитом на якісну картоплю. Водночас пропозиція такої продукції на ринку дещо обмежена, оскільки деякі великі господарства, як і раніше, стримують продажі картоплі високої якості в надії на подальше подорожчання.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!