Вартість робочої сили в України в 11 разів нижча, ніж у Нідерландах

0 308

Українським садівникам варто скористатися дуже низькою собівартістю виробництва яблук і груш та отримувати прибутки. Так вважає Петер Ван Аркель, консультант із садівництва з Нідерландів, пише SEEDS.

За його підрахунками вартість робочої сили в України в 11 разів нижча, ніж у Нідерландах, у рази нижча вартість землі або орендна плата за неї, нижча вартість дизпалива та хімпрепаратів.

«Ви вже всі мали бути мільйонерами. Собівартість вашого виробництва настільки низька. Що ви робите?», – звернувся до садівників нідерландський консультант під час міжнародного практичного форуму «Інтенсивний сад: зерняткові, кісточкові, горіх», що проходив днями у Львові.

Крім того, на його думку, садівники мають для початку подбати про підвищення якості плодів. Висока врожайність – це добре, якщо в цей час підвищується і якість товару. А понижувати витрати дуже складно.

Петер Ван Аркель розповів, як деякі фермери намагаються зменшити кількість обприскувань, або добрив і тим самим понизити собівартість, пише AgroTimes.

Читайте також: Юридична допомога та документування збитків від війни: міжнародні донори запустили проєкт допомоги українським аграріям

Він зазначив, що так, звичайно, можна щось зекономити. Але при підрахунку в кінці року – ця сума не більше 0,5 -1 цент на кілограм. Та в багатьох випадках садівники отримували паршу або грушеву медяницю, і це коштувало набагато більше, ніж вони зекономили.

На його думку, успішний сад починається із аналізу та підготовки ґрунту, підбору сортів, які хочуть клієнти. Важливо знати, куди експортуватиметься продукція, особливо для Гали. Також слід визначитися з типом формування, підщепою. Важливо інвестувати у навчання агрономів, застосовувати передові технології вирощування та догляду.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!