Вчені з’ясували як отримати рослинну олію не тільки з фруктів чи насіння, а й з листя

0 431

Рослинні олії традиційно витягуються з фруктів або насіння, але процес екстракції часто призводить до того, що інша частина рослини викидається. Джей Телень, професор біохімії в університеті Міссурі, знайшов спосіб збільшити виробництво триацилгліцерину – основного компонента рослинної олії – в листі рослин.

Метод, винайдений Джеєм Теленем, дозволить виробникам збирати більше олії з різних джерел. Джей Телень і Яджін Йе, науковий співробітник лабораторії в Массачусетському університеті, використали інструмент редагування генів CRISPR, щоб «вибити» сімейство генів, які, як вони виявили, відповідають за регулювання вироблення жирних кислот в листі.

Arabidopsis – рослини, що регулярно використовується дослідниками для вивчення біохімії рослин.

«Ми знаємо, що рослини синтезують жирні кислоти при освітленні», – каже Джей Телень.

Дослідження продемонструвало наявність трьох білків, які стримують цей процес в листі і що їх можна виключити за допомогою CRISPR, що дасть змогу рослині виробляти більшу кількість тріацилгліцеріна в листі, а не тільки в насінні.

Цей метод може призвести до збільшення та здешевшення виробництва рослинних олій. А можливість подвійного використання листових культур, таких як сорго і соя, може знизити навантаження на виробництво насіння з більш високим вмістом олії.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!