Відеомаркетинг. Фанати сиру. Пирятин

0 443


Нещодавно в просторах діджитал-середовища з’явився новий відео ролик Молочного Альянсу для власного бренду сиру «Пирятин». Однозначно, ролик викликав дискусію. Вона триває вже місяць. Звісна річ, ми вирішили розібрати відеоролик з точки зору торгівця.

Відкрита статистика

На сьогодні ролик переглянули майже 10 тисяч на YouTube за місяць прокрутки. З цих переглядів, більше сотні поставили що ролик сподобався, трохи бiльше 100 – що ні. Можна сказати, що оцінка ролику серед аудиторії зараз у стані рівноваги, перекосу нема. На що звернули увагу при оцінці ролику – коментарі до нього на каналі «Молочного Альянсу» відключені. З точки зору безпечності для Бренду – цей крок зрозумілий. Але з точки зору маркетингу – він більше працює в мінус. По-перше, тому що там де ставлять заборону – її  хочеться здолати. По-друге – коментарі допомагають у просуванні. Google так налаштований, що чим быльше коментарів у перші моменти вигрузки – тим активніше сам YouTube. Він починає сам просувати ролик. Тому виникає питання яку задачу вирішує компанія ставлячи заборону: безпека, залучення аудиторії та зворотня відповідь, продажі?

 

Мета ролику

Звісна річ, щоб бути більш точними у оцінці будь якого товару – необхідно знати мету його створення.

Одна із причин створення даного ролику, як пояснили керівництво «Пирятину» – це збільшення продажів сиру даної торгової марки. Також перед розробниками сценарію та подальшим втілення була задача – залучити фанатів сиру. Слід відмітити, що фанати, або амбасадори бренду – це ті люди, котрі будуть у подальшому самі просувати торгову марку та відстоювати її. Для бренду – це повторні продажі.

Підхід з фанатами не  новий на ринку. Бренди пива часто його використовують при просуванні своєї торгової марки.

 

Загальні характеристики

В торгівлі показовим фактором ефективності є – ріст продажів, цифри. І якщо немає негативного балансу по цифрам, можна робити висновки. Поки даних за певний проміжок часу обмаль, точніше вони не значні – бо минув лише місяць. Варто пройтись по показникам, котрі будуть впливати у тому числі на ефективність.

 

Візуальні показники. Яркий. Короткий ролик. Відразу чути звучання бренду.

Цільова аудиторія. Один ролик умістив у собі більше 5 типів потенційних покупців. Скоріш за все, це було зроблено умисно, щоб вирогідність упізнавання в комусь із них себе була більшою.

Конкуренція. В ролику їх немає. Також не був використаний таких хід маркетологів як порівняння з іншим товаром. Скоріш навіть можна зазначити, що бренд «Пирятин» навпаки відсторонився від конкуренції (яка на ринку сирів надто висока). А також видно що маркетологи намагались закарбувати у свідомість глядача, що кожен день має бути з сиром «Пирятин».

Акцент ролика. Явно просліджується, що основна увага у ролику приділяється не товару, а бренду. Тобто, з розрахунку на те, що неважливо який сир споживає цільова аудиторія, головне, щоб це був сир торгової марки «Пирятин».

Шаблон. Враховуючи попередні коментарі, та приведення у приклад те, що залучення фанатів бренду у просуванні продукції – не новий інструмент. Тобто можна зробити висновок, що був залучений певний трохи видозмінений шаблон.

Історія. Згідно світових тенденцій, аналізу ефективності відео, ті відео котрі найбільше набирають переглядів – це там де є історія, а не пряме рекламування бренду (варто в приклад привести кіно з ледь-ледь помітним продактплейсментом). В ролику «Пирятин» історія не використовується, лише швидка зміна кадрів (чомусь заповільнення зміни кадрів відбулося на продавчині, котра нагадує героїну колишніх фільмів) – мабуть, з розрахунку кліпового мислення аудиторії. Але, можливо, вирівняється історія бренду «Пирятин» у подальщому. Коли історія показується з кінця. Наприклад – цей ролик лише спосіб залучити увагу, та визвати обговорення у мережі. А далі – про кожного з героїв бренду буде розповідатись історія, приурочена до певної події та до самого бренду, або товару. Не ясно.

Привід скористатися продукцією. Не висвітлений явно. Нема прив’язки до дати, чи до свята.

Правдивість. Зазвичай люди вірять правдивим історіям. Ті що надумані, або ж не визивають певної чутливої емоційної прив’язки, а навпаки відштовхують – особливої довіри не визивають. Знову ж таки, повертаємося до пункту – «історія». Чи є у відео історія котрій би глядач повірив? Скоріше ні, чим так.

Що далі? Звісна річ, відеоролик визвав резонанс на ринку. Про бренд почали говорити. Можна сказати що одну із цілей досягнуто.

Тепер питання, що далі буде робити компанія з цим потоком поглядів, переглядів та інтересу до бренду – хвилею уваги. Чи вдасться конверувати у наступну хвилю?

 

Катерина Дьяченко,

Спеціально для SEEDs.org.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!