Вигідне біопаливо: Фермерське господарство з Донеччини почало виробництво пелет з соломи

0 442

У фермерському господарстві “Престиж”, що знаходиться у с. Торське Лиманського району Донецької області, ввели цех з виробництва пелет з соломи. Про вигідність такого виробництва читайте на SEEDS.  

Пелети виготовляємо із пшеничної соломи, яку у попередні роки нерідко подрібнювали на комбайнах і залишали в полі, – розповідає директор фермерського господарства “Престиж” Олександр Журавльов. – Десятки тисяч тонн власної сировини ми запасли після збирання врожаю 2018 року”.

Пелети виробляють у кілька етапів: солому кілька разів подрібнюють, частково перемелюють на борошно, пресують у гранули, зволожують у кондиціонері, гранулюють на матриці, охолоджують і просівають на вібраційному ситі. Після цього паливні гранули готові до реалізації.

Обладнання – три величезні конусоподібні ємності, кілька поточних ліній, потужний електродвигун та інші вузли єдиного механізму харківського підприємства з виробництва промислової техніки “Альфа” обійшлося у понад півтора мільйона гривень.

Наразі лінія виготовляє до півтори тонни паливних гранул протягом години. Згодом потужність виробництва планують збільшити. «Запустивши виробництво біопалива ми створили п’ять нових робочих місць, – розповідає Олександр Журавльов. – Якщо працюватимемо у дві зміни, то буде 10 нових робочих місць”.

Наразі фермерське господарство обробляє тисячі гектарів землі майже 250 пайовиків.

Пелети значно вигідніші, ніж традиційні дрова і за енергетичною віддачею (калорійність у 2,2-2,4 раза вища), і за ціною. Дешевші солом’яні пелети і за вугілля.

SEEDS за матеріалами УрядовийКур’єр

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!