Виноградарі України можуть втратити половину врожаю

0 508

Через аномально теплу зиму в Україні активізувалися хвороби, які вражають виноград. Про це розповів керівник присадибного господарства “Карпуша А. В.” Андрій Карпуша.

За його словами, холодні зими вбивають грибкові захворювання: на землі і стовбурах, а теплі – навпаки, сприяють їх поширенню.

“Морозостійкі сорти, які витримують до -25°С, під час обдування холодним вітром позбавляються від грибкових. Через теплу зиму вони всі залишаються на кущах. Тому фермерам доведеться подвоїти або навіть потроїти обробки рослин навесні, влітку теж потрібно буде збільшити їх кількість”, – зазначив він.

На його думку, обсяги врожаю 2020 р сильно не постраждають, проте знизиться його якість. Вона буде гірше, ніж після холодних зим.

“Є загроза того, що урожай винограду буде вдвічі меншим в деяких господарствах”, – додав він.

До того ж Карпуша каже, що теплі зими, за спостереженнями, провокують поворотні заморозки на вже вегетуючі рослини, що дуже згубно дається в знаки на врожаї. Втрати іноді досягали 80-90% врожаю.

Навіть одна ніч квітневих заморозків ставить під сумнів всі плани на врожай, додав виробник.

Присадибне господарство “Карпуша А. В.” розташоване в Запоріжжі. Під виноградниками задіяно 7 соток. В наявності – 80 гібридних форм столового винограду.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!