Вирощування солодкої кукурудзи потребує регулярного зрошення – фермер

0 353

Фермерське господарство «Садкорн», що базується в селі Маяки Одеської області, спеціалізується на вирощуванні кукурудзи солодкої з 2003 року. В господарстві наголошують на важливості регулярного зрошення цієї культури.

Про це повідомляє AgroTimes.

«Солодка кукурудза, на відміну від зернової, вимоглива до вологи протягом усього періоду вегетації, розповів керівник підприємства Степан Садовник. – Якщо у фазі 6–8 справжніх листків рослини будуть відчувати нестачу вологи, то вони можуть зупинити ростові процеси і сформувати неповноцінний качан. Тому я раджу не вирощувати її без поливу. Узагалі, кукурудза солодка –– доволі вимоглива культура, тому для отримання якісної продукції потрібно, щоб кожна технологічна операція виконувалася на бездоганному рівні».

Воду для поливу «Садкорн» бере з Дністра. За 1 м3 води платять в середньому 2,2 грн. Поливи проводять протягом усього періоду вегетації, раз на 2–3 дні. За сезон культура потребує близько 3 тис. м3 води.

«Вологість ґрунту та поливну норму визначаємо візуально, – сказав керівник господарства. – Середня поливна норма становить орієнтовно 40–50 м3/га. У період формування качанів, особливо в спекотну погоду, коли температура підвищується до 40 °С, збільшуємо поливну норму до 60–80 м3/га. У деяких випадках ця норма доходить і до 100 м3/га, коли рослини завдяки споживанню більшої кількості води знижують температуру і в такий спосіб нівелюють негативну дію високих температур, яка впливає на запилення культури».

За словами Степана Садовника, про такий метод зменшення негативного впливу високих температур та повітряної посухи слід пам’ятати, особливо тим господарствам, які мають свою свердловину із недостатнім наповненням, через що в критичний період може не вистачити води для поливу. А це негативно позначиться на врожайності.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!