Вощина може стати в Україні дефіцитним товаром і подорожчати вдвічі

0 2 119

Навесні 2023 року українські пасічники можуть відчути  дефіцит вощини. Причина — у збільшенні попиту на бджолиний віск, що спостерігається ще з літа минулого року, пише SEEDS

За даними фахівців ТМ «Знатний Мед», деякі виробники вощини вже відчули нестачу воску, відповідно, і пасічники можуть зіштовхнутися із нестачею вощини. Це може істотно вплинути і на ціну даної продукції — у 2023 році можна очікувати зростання вартості вощини на 50% і більше.

Проблему пов’язують з масовою потребою у свічках під час відключень електроенергії, а також для виготовлення так званих «окопних» свічок.

Водночас натурального воску досі потребує фармацевтика, косметологія, косметична галузь. Також його активно використовують і у народній медицині.

Читайте також: Стало відомо як живе сьогодні стадо диких корів неподалік Чорнобиля

Все це створює дефіцит воску всередині країни, з урахуванням зниження рівня його виробництва у 2022 році через війну. Не всі бджолярі могли ефективно організувати роботу пасіки по відбудові бджолами нових рамок, відбору старих сот для перетопки воску і здачі його заготівельникам, пише Agroperspectiva.

У довоєнні часи щонайменше половини бджолиного воску, що виробляється в Україні, йшло на потреби бджільництва, а саме — для виготовлення вощини.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!