Ягідники Одещини переходять на вирощування ранньої полуниці в міні-теплицях

0 590

Виробники Одеської області опановують нові методи вирощування ранніх сортів суниці садової в міні-теплицях. Цю технологію запозичили з Італії, де місцеві фермери часто використовують таку просту та недорогу конструкцію для захисту рослин від граду та птахів.

На відміну від італійських виробників, які в якості захисного матеріалу зазвичай обирають сітку, представники компанії ФруТек з Одеської області вирішили використати агроволокно, яке забезпечило ще й захист від весняних заморозків та більш раннє дозрівання врожаю.

За інформацією представника компанії, ця історія розпочалась два роки тому, коли компанія вирішила закласти насадження суниці садової ранніми сортами та замовила безвірусний садивний матеріал фріго з італійського розсадника Маццоні.

При виборі сортів виробник в першу чергу хотів використати перевагу географічного розташування власного поля, яке знаходиться на півдні Одеської обл., тобто отримати ранню продукцію для реалізації у свіжому вигляді. Тому компанія зупинила свій вибір на трьох основних сортах.

“Звичайно ж це був добре відомий та поширений сорт Клері, а також два нових сорти – Квікі та Лофті (Амі). Ці сорти мають смачну, транспортабельну та «елітну» ягоду”, – пише фахівець ФруТек.

В минулому році вся продукція була зібрана протягом травня. Більш ранній період збору у поєднанні з високою якістю продукції в підсумку забезпечили виробнику хороший прибуток. Серед усіх сортів, ФруТек найбільше відзначив новий надранній сорт Квікі, збір урожаю якого почався на 6 днів раніше ніж сортів Клері та Лофті (Амі), а також сорт Лофті (Амі) за його дуже високу урожайність.

“Ягода обох цих сортів мають відмінну транспортабельність та лежкість, що дозволяло зберігати, транспортувати та реалізовувати ягоду протягом 5 днів навіть без охолодження!” – зазначає фахівець.

В планах у виробника подальше розширення площі під даною культурою. За словами представника компанії, в сезон збору та реалізації продукції попит на його ягоду значно перевищував пропозицію.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agri-gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!