З ким співпрацюють закордонні фермери: ТОП-10 найбільших агрохолдингів світу

3 2 900

У рейтинг потрапили компанії, переважно, з Австралії, Китаю і Росії, де територія країни дозволяє сконцентрувати холдингам величезні обсяги ораних земель. Подробиці читайте на SEEDS. 

Найбільший агрохолдинг України – UkrLandFarming Олега Бахматюка обробляє 570 тис. га землі. Земельний банк другого найбільшого латифундиста – 550 тис. га. Це більш ніж в 10 разів менше, ніж у світових агрохолдингів.

Про світових гігантів піде мова нижче:

Kidman & Co Ltd

Земельний банк: 8 млн га.

Де знаходиться компанія: Австралія.

Kidman & Co Ltd – один з найбільших виробників яловичини в Австралії зі стадом в 171 тис. голів великої рогатої худоби. Земельний банк розташований в трьох штатах і в Північній території.

Компанія заснована предком австралійської актриси Ніколь Кідман – Сіднеєм – в 1899 році.

Власники: мільярдер Джина Райнхарт. Вона також володіє австралійської залізорудної компанією Hancock Prospecting і є найбагатшою жінкою Австралії. За інформацією ЗМІ, Ніколь Кідман належить близько чверті сімейного бізнесу.

Australian Agricultural Company

Земельний банк: 7 млн ​​га.

Де знаходиться компанія: Австралія.

AACo – провідний виробник яловичини і сільськогосподарської продукції в світі та Австралії.

Компанія була заснована в 1824 році. Сьогодні стадо налічує 500 тис. голів. Земельний банк розташований в Квінсленді і Північної території Австралії.

Власник: лондонський мільярдер Джо Льюїс. Він є основним інвестором Tavistock Group, яка володіє більш ніж 200 компаніями в 10 країнах. У компанію входять медичні установи, енергетичні та нафтогазові компанії, фінансові фірми, ресторани, комерційна нерухомість і курорти.

The North Australian Pastoral (NAPCО)

Земельний банк: 6,1 млн га.

Де знаходиться компанія: Австралія.

NAPCO – одна з найбільших компаній Австралії. Заснована в 1877 році. Є одним з найбільших виробників яловичини.

Стадо налічує близько 200 тис. голів великої рогатої худоби. Земельний банк розташований в Квінсленді і Північної території. У 2002 році NAPCO створила власний заповідник, площею 200 тис. га.

Власник: контрольний пакет акцій компанії належить QIC Limited – державної корпорації штату Квінсленд.

Consolidated Pastoral Company (СРС)

Земельний банк: 5,5 млн га.

Де знаходиться компанія: Австралія.

Історія компанії почалася в 1860 році. Але підставою СРС вважається 1983 рік, коли компанія Ashburton Pastoral Company придбала Newcastle Waters Station і кілька невеликих північних територій.

З тих пір стратегічні об’єкти розташовані в Західній Австралії, Північної території і Квінсленді. Поголів’я компанії налічує близько 380 тис. голів великої рогатої худоби.

СРС належить 80% акцій підприємства Juang Jaya Abdi Alam (JJAA), яке управляє двома фермами в Індонезії. Там міститься 35,5 тис. голів.

Власник: 90% акцій належить британській компанії Terra Firma, керуючі – австралійці. Президент Terra Firma – Гай Хендс – один з найвпливовіших фінансистів Великобританії.

Beidahuang Group

Земельний банк: 5,4 млн га.

Де знаходиться компанія: Китай.

Компанія заснована в 1998 році. Є найбільшим китайським агрохолдингом і одним з найбільших виробників агропродукції в світі.

У компанії зосереджено 104 ферми, рисова компанія, потужності з виробництва борошна, молочна компанія, олійно-жирові комбінати та інші активи.

Земельний банк розташований в Китаї, Південній Америці та Австралії.

Казекспортастик

Земельний банк: понад 1 млн га.

Де знаходиться компанія: Казахстан.

“Казекспортастик” є одним з найбільших с / г товаровиробників в СНД і найбільшим виробником зернових, олійних і бобових культур в Казахстані.

Холдинг заснований у 1999 році. Земельний банк розташований в Акмолинській, Північноказахстанскій і Омській області (РФ). Одноразова потужність зберігання – 1,2 млн. т зернових і олійних культур.

Власник: Руслан Молдабеков, який володіє 91,33% акцій (з них 44,68% безпосередньо і 46,65% через ТОО “Інвестиційна компанія АПК”) і займає посаду голови ради директорів в холдингу.

За даними Forbes.KZ стан Молдабекових оцінюється в $ 95 млн за станом на травень 2015 року.

Cresud

Земельний банк: 852 тис. га.

Де знаходиться компанія: Аргентина.

Земельний банк розташований в Аргентині, Бразилії, Парагваї і Болівії.

Cresud спеціалізується на вирощуванні зернових і цукрового очерету, м’ясному і молочному скотарстві. У Бразилії працює через свою дочірню компанію BrasilAgro.

Власники: У 90-тих роках компанію купив американський інвестор Джордж Сорос спільно з аргентинським бізнесменом Едуардо Ельсштейном. У 1999 Сорос продав свої акції, а Ельсштейн продовжив розширювати Зембанк холдингу і увійшов в спільне підприємство з китайською групою Heilongjiang Beidahuang Nongken.

NCH ​​Capital

Земельний банк: 820 тис. га.

Де знаходиться компанія: штаб-квартира в Нью-Йорку, США.

Земельний банк сконцентрований в Росії і Україні. В Україні NCH представлений агрохолдингом “Агропросперіс” з земельним банком 400 тис. Га.

У Росії сконцентровано близько 250 тис. Га. Решта землі – в Молдові, Болгарії, Казахстані та Румунії.

Компанія NCH була заснована в 1993 році. Володіє холдингами не безпосередньо, а через кіпрські офшори NAP Holdings (Ukraine) Limited і ATS Agribusiness Investments Limited.

Власники: засновники компанії Джордж Рор і Моріс Табасінік. Американський бізнесмен Рор – син будівельного магната. Його батько родом зі Львова, мати – з Мукачева.

Група компаній “Продімекс” і “Агрокультура”

Земельний банк: понад 800 тис. га.

Де знаходиться компанія: Росія.

Компанія була заснована в 1992 році. Є одним з найбільших виробників цукру в Росії. Також спеціалізується на вирощуванні зернових, зернобобових та олійних культур.

Земельний банк розташований в восьми кращих с / г регіонах РФ: Воронезькій, Білгородській, Курській, Тамбовській і Пензенській областях, Краснодарському і Ставропольському краях, Республіці Башкортостан.

Власники: кіпрська Prodimex Farming Group. Бенефіціарами є голова ради директорів Ігор Худокормов (81,25% акцій), керівник агронаправленія групи Віталій Цандо і гендиректор групи Володимир Пчолкін (по 9,37% акцій).

Міраторг

Земельний банк: близько 700 тис. га.

Де знаходиться компанія: Росія.

За деякими даними, земельний банк “Міраторг” більше. А 700 тис. га – це тільки посівні площі.

Міраторг – один з найбільших виробників і постачальників м’яса в Росії. Компанія заснована в 1995 році. Є постачальником м’ясних напівфабрикатів для мереж ресторанів Burger King і McDonald’s. У 2017 році компанія запустила власну мережу ресторанів “Бургер & Фрайс”.

Власники: брати Олександр і Віктор Линник. Їм приписують родинні зв’язки з дружиною прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва – Світланою (в дівоцтві Лінник). Але сам Віктор заявив, що вони не родичі і однакові прізвища – збіг.

SEEDS  за матеріалами БизнесЦензор

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
3 Comments
 1. Алина пише

  корисна стаття, дякую)

 2. Олена пише

  підтримую, Алина 😉

  1. Катерина пише

   Дякуємо!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!