За рік оптові ціни на цибулю в Україні знизились майже в 4 рази

0 115

Щотижневий ціновий моніторинг EastFruit дозволив оприлюднити неймовірні дані. За інформацією аналітиків проєкту, на сьогоднішній день оптові ціни на цибулю в Україні майже в 4 рази нижчі, ніж роком раніше в цей же час, а ціни на моркву нижчі у 3,2 рази, пише SEEDS

Це все стало можливим завдяки швидкому відновленню виробництва цих культур овочівниками України, які зробили те, що здавалося неможливим: перенесли протягом лише одного року вирощування зі зруйнованих російськими агресорами південних регіонів в інші області України.

«Багато хто недооцінює вплив цієї, здавалося, звичайної бізнес-події на середньостатистичного українського споживача, і даремно, бо йдеться про мільярди гривень, які залишилися в кишенях українських споживачів, які й так потерпають від війни», – вважає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої. та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

На сьогоднішній день середня оптова ціна на цибулю в Україні на 33 грн за кг нижче, ніж на цей же час минулого року, а на моркву – на 22 грн нижче. У середньому за сезон різниця може бути близька до цих показників. При цьому потрібно пам’ятати, що йдеться про оптову ціну, а різниця з роздрібною ціною ще суттєвіша.

Читайте також: Українці отримали можливість експортувати біометан до ЄС

За оцінками EastFruit, овочівники України допоможуть споживачам країни заощадити на цих двох видах овочів близько 30 млрд грн. або понад 800 грн. на кожного мешканця країни. Це приблизно стільки ж, скільки Україна отримала від транзиту російського газу за минулий рік!

Це також вдвічі більше, ніж виручка від експорту всіх свіжих, заморожених та сушених фруктів, ягід, горіхів та овочів з України у найкращий експортний рік.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!