Закон про ринок землі оскаржуватимуть в Конституційному Суді

0 756

До Конституційного Суду України надійшло подання щодо конституційності закону про відкриття ринку землі, який минулого тижня схвалив президент Володимир Зеленський.

“До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення від 31 березня 2020 р. №№ 552-IX і окремих положень Земельного кодексу України”, – йдеться в повідомленні на сайті КСУ.

Закон оскаржила група депутатів із 48 осіб. Вони вважають його не відповідним низці статей Конституції України.

Свою позицію вони аргументують тим, що закон був прийнятий о 00:42 31 березня, тобто після завершення дня 30 березня, який був визначений часом проведення позачергового пленарного засідання.

Також депутати вважають, що розгляд поправок і пропозицій до законопроекту відбувався з порушенням процедури – в залі було менш як 226 депутатів, тобто, поправки не мали навіть гіпотетичного шансу на прийняття.

Ще одним аргументом на користь скасування закону, на думку авторів подання, є стаття 13 Конституції про те, що земля належить українському народу і тільки він, а не Верховна Рада, може вирішувати, як нею розпоряджатися.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!