Земельна реформа в Україні матиме позитивні наслідки для всього світу – Роман Лещенко

0 480

Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні, а також низка інших кроків земельної реформи матимуть позитивні наслідки для усього світу. Про це у статті для Atlantic Council зазначив міністр аграрної політики України Роман Лещенко. 

“Україна нині проходить через історичну трансформацію, яка відчуватиметься по всьому світу. Процес світового значення, про який я веду мову, – це реформа сільськогосподарських земель”, – підкреслив Лещенко.

«Невикористаний потенціал аграрного сектору України вражає. Країна має близько 42 мільйонів гектарів сільськогосподарських угідь. В даний час щорічно обробляється 32 мільйони гектарів площі, більшої за Італію.

Враховуючи розміри та родючість сільськогосподарських угідь країни, а також широкі можливості для збільшення врожаю та більшої ефективності завдяки постійній модернізації, не буде перебільшенням стверджувати, що Україна може годувати світ», – додає міністр.

Він наголосив, що українська влада уважно стежитиме за тим, аби земельна реформа пішла на користь громадянам України.

“На кожному етапі цього процесу ми працюватимемо над тим, аби українці були захищеними від жадібності магнатів та корумпованих посадовців. Уряд завжди пам’ятатиме про головну ідею: що українські аграрні землі є найбільшим народним багатством”, – запевнив міністр.

На його переконання, “протягом наступних років це дасть Україні високі шанси відігравати ще більшу роль у глобальній продовольчій безпеці».

“Українці нарешті отримають вигоду від славетної родючості країни, а весь світ дізнається про Україну як про територію неймовірних аграрних багатств”, – зауважив Лещенко.

Він додав, що українців запросять взяти участь у національному референдумі стосовно надання дозволу іноземцям на купівлю сільськогосподарських угідь.

“Продовжать діяти запобіжники, які дозволять упевнитися, що реформи приносять вигоду пересічним українцям, а не мільярдерам. Серед таких заходів – обмеження на кількість земель, які може придбати одна особа”, – підсумував урядовець.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!