Жимолость: чи перспективно в Україні вирощувати цю ягоду (ВІДЕО)

0 1 578

Велике майбутнє, чи велика помилка? Про перспективи вирощування в Україні жимолості сперечалися провідні експерти під час панельної дискусії на конференції “Ягоди України: заморозка і свіжий ринок”, організованій “АПК-Інформ: овочі та фрукти”.

“Глобальних ринків для жимолості немає і не буде найближчі 5-7 років. Ринок переробки вимагає низької ціни, величезних об’ємів, апробованих продуктів глибинної переробки, а на це потрібно 4-5 років. Нічого з цього в жимолості поки що немає.

Собівартість минулого року на збиранні ягоди жимолості склала 25 гривень за кілограм. Вона чудова ягода для переробки, але це 5-7 років. А продавати потрібно вже зараз”, – такі аргументи навів Тарас Баштанник, директор компанії “Українська ягода”.

Натомість опоненти переконані, що за цією ягодою велике майбутнє, от тільки в Україні ніхто не куштував справжньої жимолості.

Докладніше – у відео від SEEDS.org.ua

Модератором панельної дискусії виступив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Учасники дискусії:

Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи, кандидат сільськогосподарських наук Інституту садівництва НААН;

Олег Босий, експерт ягідного ринку, керуючий партнер компанії FruiTech;

Тарас Баштанник, директор компанії “Українська ягода”;

Євген Харлан, директор зі стратегії та розвитку ягідного підприємства “Нікдарія”.

SEEDS.org.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!