Житель Київщини вивів новий сорт лимонів

0 724

У селі Рожни на Київщині діє справжня бананова ферма. Саме так називає свій сад екзотичних фруктів Анатолій Потій. Він не лише вирощує знані сорти екзотів, а й займається селекцією – вивів власний сорт лимонів та назвав його “Київським”, повідомляє SEEDS.

Теплиця пана Анатолія розділена на дві частини. У першій вирощуються плоди, які характерні для тропічних широт, а в другій – для субтропічних. Усього на фермі – понад 30 видів екзотичних рослин. Це і банани, й лимони, кумкват, каламандін, ананаси та ін.

Для обігріву теплиці Анатолій Потій застосовує унікальну енергозберігаючу технологію, яку запатентував ще більш ніж двадцять років тому. Для того, щоб виростити екзоти, підтримує температуру +30 градусів.

Захоплюватись тропічними фруктами фермер почав ще у дитинстві.

“Коли я був ще дитиною, дядько подарував мені апельсин у горщику. Тоді мені він здався гарним, як сонце. Коли я вже вчився в інституті, апельсин почав плодоносити. Саме тоді я почав шукати інформацію про вирощування таких дерев”, – розповідає Анатолій Потій.

Крім “Київського” лимону, фермер вивів ще кілька сортів екзотів, зокрема, карликові банани. А славнозвісні лимони пристосовані до вирощування навіть на підвіконні у квартирі.

“Цей лимон цвіте сім разів на рік. Коли мало сонця, рослина розширює листовий апарат, як локатор, та починає вловлювати сонячне проміння”, – розповідає фермер.

Наразі на обслуговування теплиці з екзотичними фруктами Анатолій Потій витрачає всього 10 тис. гривень на рік. Фермер активно продає саджанці й говорить, що прибутки в рази перевищують витрати. В умовах квартири найпростіше виростити інжир, відкриває секрет Анатолій.

SEEDS за матеріалами Вікна-Новини

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!