Аграрії закликають “Укрзалізницю” повернути поетапне підняття фактичних ставок на користування вагонами

0 112

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови правління АТ “Укрзалізниця” Олександра Камишіна щодо порядку перегляду фактичних ставок на користування вагонами УЗ та виставлення вагонів-зерновозів УЗ на аукціони. Як йдеться у зверненні, на аукціонах 23 листопада на послуги користування зерновозами була застосована початкова ставка в 4300 грн, що на 53% вище попередньої ставки, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті УКАБ.

Фахівці акцентують увагу на тому, що така початкова ставка є зависокою, оскільки за підсумками аукціонів – на 9% або 260 вагонів не було попиту (нерозторговані), ще на 44% або 1240 вагонів торги завершилися ставками, що менш ніж на 10% перевищують початкову ціну в 4300 грн. Тобто 53% вагонів на торгах були реалізовані по цінам, що незначно перевищують стартову ціну, або взагалі не реалізовані, що свідчить про низьку спроможність у замовників послуг платити визначену ціну та високу ймовірність низького відсотку успішності наступних аукціонів з такою початковою ставкою.

“Водночас, в Порядку визначення та перегляду ставок плати за використання власних вагонів перевізника АТ “Укрзалізниця” в процесі надання послуг з перевезення вантажів, що діяв до 30.05.2022, було передбачено поетапне (на крок в 100 грн) підняття фактичної ставки до рівня граничної при високій утилізації. Тож УКАБ пропонує терміново змінити поточний Порядок, базуючись на принципах, що діяли до 30.05.2022”, – наголошують у зверненні.

Крім цього, представники УКАБ закликають збільшити найближчим часом пропозицію зерновозів на аукціонах з горизонтом подачі вагонів на грудень (2 і 3 декада) та січень (1-3 декади):

  • виставити на аукціони з їх проведенням не пізніше 2 грудня 2022 зерновози УЗ з подачею вагонів на другу та третю декаду грудня з розрахунку щонайменше 300 вагонів/добу подачі;
  • аукціони на зерновози з подачею на всі три декади січня в обсязі щонайменше 300 вагонів/добу провести не пізніше 16 грудня 2022 року;
  • решту очікуваних вільних зерновозів виставляти на аукціони щотижнево, виходячи з поточної ситуації з оборотністю вагонів.

Читайте також: Черга навантажених вагонів із зерном на західні переходи за місяць збільшилася вдвічі

До того ж, аграрії закликають відновити по аукціонам на зерновози з подачею на січень 2023 року та надалі практику виставлення 50% вагонів з вимогою проставлення електронної заявки протягом 5 діб після підписання протоколу завершення торгів.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!