Аграрна Україна пасе задніх – овочесховищ будують в рази менше, ніж у сусідніх державах

0 687

Овочесховища – важлива складова в роботі аграріїв. Однак в Україні овочесховищ будують в рази менше, ніж за її межами. Причина – відсутність державної підтримки, пише SEEDS.

Про це розповів Андрій Марущак, директор “Агровент Україна ВанДайк Технікс”, компанії яка не перший десяток років постачає по всьому світу обладнання для зберігання картоплі, цибулі та інших овочів.

«Якщо брати наш 15 річний досвід, то на території однієї тільки Росії ми реалізували вдвічі більше проектів, ніж в Україні. Це пов’язане з тим, що у РФ більше 15 років проводиться державна політика підтримки.

Ще у 2016 році компенсація на овочесховища і обладнання для овочесховищ, поливу та вирощування складала 90% відсотків. Це стосується не тільки картоплесховищ, йдеться про всі овочеві сховища», – розповів Андрій Марущак.

«За весь час, що ми працюємо в Україні жодних державних компенсацій не було. Всі проекти люди будували за власні кошти.

В Росії 99% овочесховищ було побудовано за рахунок державної підтримки та пільгових кредитів. В Казахстані близько 50% побудовано за державний кошт, та ж ситуація   в Азербайджані. А в Україні це абсолютний нуль», – зазначає Андрій Марущак.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!