Аграрні експерименти: навіщо швейцарці закопують на городі труси? (відео)

0 195

Незвичайний експеримент для визначення якості ґрунтів проводять у Швейцарії. Там фермери, науковці та власники приватних домогосподарств закопують труси. Усього планують “посадити” 2 тис. одиниць білизни, повідомляє SEEDS.

Ініціаторами дослідження стали вчені з Цюрихського університету та Швейцарського дослідницького інституту сільського господарства. Метою є – дізнатися, який наразі стан ґрунтів у країні. Суть дослідження полягає у тому, що в здоровому середовищі мікроорганізми прискорюють розкладення бавовни, адже вона є їжею для різноманітних грибів та бактерій.

Бавовняну білизну закопують на два місяці. Після відкопування трусів учені оцінюють стан розкладання тканини. Чим менше залишилось від білизни – тим кращий ґрунт.

“З допомогою експерименту ми хочемо визначити, де земля краща та чому, а також, що робити, щоб покращити стан інших ґрунтів”, – зазначає науковець Франц Бендер зі Швейцарського дослідницького інституту сільського господарства.

Усім Швейцарцям, які погодились взяти участь в дослідженні, учені надсилають спеціальні труси з біобавовни однакового зразка.

SEEDS.org.ua за матеріалами DW

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!