Агротранспорту можуть заборонити виїжджати за межі області

0 862

Новий законопроект про мобілізацію вимагає від деяких українців зареєструвати свої автомобілі та спецтехніку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), пише SEEDS

Про це розповіла народний депутат від фракції «Голос» Юлія Клименко, з посиланням на новий законопроект про мобілізацію.

Зокрема Законопроект передбачає можливість конфіскації транспортних засобів та сільськогосподарської техніки у малих фермерів у разі потреби під час мобілізаційних заходів. Власність може бути вилучена, конфіскована або мобілізована.

Наразі подібні заходи можливі лише для юридичних осіб та корпоративної техніки. Уряд має намір розширити цю норму на фізичних осіб – звичайних громадян, які мають трактори, екскаватори та іншу техніку.

Читайте також: Ринок замороженої малини пожвавився за всіма категоріями якості

Крім того, вона назвала недоречним обмеження переміщення техніки між областями, яке вводиться в законопроекті.

«Транспорт вкл водний тепер буде на обліку ЗСУ та забиратися навіть у ФОП, а агро транспорт не зможе виїжджати за межі області. В мене питання: а як ми будемо сіяти і збирати врожай?! Як ми будемо возити зерно на елеватори чи в порти в сусідню область, наймати комбайн та іншу техніку», – пише Юлія Клименко на власній сторінці у Фесбуці.

Депутатка переконана, що приймати законопроект у його поточній редакції необґрунтовано, оскільки такі норми можуть ускладнити діяльність малих фермерських господарств. Вона не розуміє, чому норма розповсюджується на весь агропромисловий парк, зокрема, комбайни та сівалки.Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!