Агроекспорт України на час карантину не обмежуватимуть

0 708

Кабінет міністрів на час карантину не обмежуватиме експорт зернових культур, соняшникової олії, м’яса птиці та інших товарів, за поставками яких Україна є лідером. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка під час відеоконференції “Українського клубу аграрного бізнесу” (УКАБ).

“Щодо м’яса птиці, зерна, олії та інших товарів, в яких Україна є лідером експорту у світі, така заборона вводитися не буде за жодних обставин”, – сказав він. Він зазначив, що у виступі президента від 16 березня дійсно прозвучала теза про необхідність заборонити експорт основних товарів, однак ця теза мала гуманітарний характер і стосувався наявності основних продуктів на полицях супермаркетів.

При цьому Качка підкреслив, що питання наявності цих продуктів на внутрішніх ринках міністерство вирішуватиметься через діалог з виробниками та ритейлерами.

“Ми бачимо, що всі основні виробники навпаки готові посилювати доставку до місць реалізації продукції, щоб уникнути будь-якого дефіциту”, – сказав він.

“З іншого боку, ми аналізували товари, брак яких можлива на внутрішньому ринку – це хліб, гречка та сало. Ці продукти в принципі не експортуються і немає сенсу вводити заборону, оскільки вони розраховані на внутрішнє споживання”, – додав Качка.


Кабінет міністрів у зв’язку з поширенням коронавірусу прийняв рішення ввести в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня. 16 березня президент України Володимир Зеленський закликав уряд заборонити експорт окремих продуктів харчування, поки що Кабмін не сформував перелік таких товарів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією УНІАН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!