Back to natural – з мегаполісів до сіл, аби прогодувати себе і сім’ю

0 318

Зараз виникла ситуація, коли багатьом можливо варто буде замислитися про повернення з мегаполісів до сільської місцевості, щоб можна було прогодувати себе і сім’ю. Таку думку висловила Ольга Трофімцева, екс-т.в.о. міністра аграрної політики і продовольства України, коментуючи надзвичайний стан та карантин в Україні.

За словами Трофімцевої, одним із сценаріїв розвитку ситуації з пандемією є ймовірність того, що уряд не зможе впоратися з проблемами протягом року. І це призведе до незворотніх змін у ланцюгах глобальних економічних відносин. Відповідно, дійсно можливий сценарій повернення країн до політики self-sufficiency (за можливості).

“Як мінімум, багато індустрій змінять свої підходи щодо сучасних виробничих процесів. Але самозабезпеченість продовольством – питання складне. І більшості країн доведеться все одно покладатись на імпорт. Нам тут із точки зору АПК буде що запропонувати світу”, – переконана Ольга Трофімцева.

На думку агроексперта, зараз фактично виникає ситуація, коли багатьом можливо варто буде замислитися про повернення з мегаполісів до сільської місцевості.

“Back to natural, так би мовити. Просто, щоб можна було прогодувати себе і сім’ю. Цікавий момент. Який, при бажанні і наявності стратегічного бачення, можна використати країні на користь.

Але тут мають бути дуже швидкі і рішучі дії. Це може бути стартом фундаментального структурного зрушення в економіці. Інакше ми отримаємо велику кількість людей на вулицях, у яких не буде грошей, не буде роботи, не буде доступу до системи охорони здоров’я. Але буде багато злості й розпачу всередині.

Коронавірус у випадку України вб’є напряму набагато менше людей, ніж знищить економічно (та і фізично) опосередковано через панічні реакції в економіці і нездатність влади вчасно і професійно відреагувати. І основна задача держави в ситуації з коронавірусом – втримати країну і суспільство від соціального розвалу”, – вважає Ольга Трофімцева.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Аgropolit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!