Бджіл від інфекцій і паразитів захищатимуть генно-модифіковані бактерії

0 1 999

Нову стратегію захисту медоносних бджіл від інфекцій і паразитів розробили вчені з Університету Техасу в Остіні. Для цього вони пропонують використовувати спеціальні генно-модифіковані бактерії.

Згідно загальнонаціональному опитуванню США, бджолярі втратили майже 40% своїх бджолиних сімей минулої зими. Це є найвищим показником за останні 13 років. Основною причиною цього є інфекції та паразити бджіл.

Вароатозні кліщі та вірус деформованого крила часто зустрічаються разом. Це пов’язано з тим, що паразитуючи на бджолах кліщі, можуть поширювати вірус, одночасно роблячи бджіл більш уразливими для хвороботворних мікроорганізмів у навколишньому середовищі.

Для вирішення кожної проблеми команда вчених розробила по одному спеціальному генно-інженерному штаму бактерій. В якості бактерій, були обрані ті види, які живуть в кишечнику самих бджіл, і є нормальною частиною їх мікробіому, тому і безпечні для них самих. Однак, ці бактерії небезпечні для бджолиних паразитів.

“Це перший раз, коли хтось поліпшив здоров’я бджіл завдяки генетичній інженерії”, – говорить аспірант і перший автор цього дослідження Шон Леонард.

Під час експерименту обприскування бджіл розчином з бактерією стимулювало їх власний мікробіом та імунітет. Так, у порівнянні з контрольними бджолами (які не піддавалися впливу бактерії), оброблені бактерією, виживали на 36,5% більше після зараження вірусом деформації крила.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Genetic Literacy Project

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!