Біля славетного озера Синевир з’явилося бджолине “село”

0 988

У селі Колочава, що у Міжгірському районі Закарпатської області, облаштували атракційну пасіку, яка демонструє історію розвитку бджільництва в Карпатах. Про це повідомляє Національний природний парк “Синевир” на своїй сторінці у Facebook.

“На території Колочавської загальноосвітньої школи №2, що у присілку Брадолець, нещодавно з’явилося незвичне поселення з дерев’яних будиночків: з млином, школою, церквою, основними жителями якого стали бджолині сім’ї.

Атракційна пасіка демонструє історію розвитку бджільництва від вулика-дуплянки до “розумного” вулика, оснащеного різними сенсорними датчиками”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що для відвідувачів тут побудували дерев’яну бесідку, проклали кам’яні доріжки, закупили спеціальні захисні костюми. Відтепер тут усі охочі зможуть ближче ознайомитися з історією бджільництва в Карпатах, зокрема на території нацпарку “Синевир”.

Пасічники сподіваються, що це допоможе зберегти чистоплідність карпатської бджоли, популяризувати карпатські продукти бджільництва серед туристів, зацікавити молодь тощо.

“Проєкт спрямований на створення цілісних підходів до збереження аборигенної карпатської бджоли разом з промоцією традицій бджільництва в Карпатах.

У межах проєкту вже повністю готова постійно діюча виставка “Карпатська пасіка в історичному розрізі – від дуплянки до “розумного” вулика” в Колочаві, пасічники здійснили моніторингову експедицію в межах НПП “Синевир” з метою вивчення породної композиції високогірних карпатських пасік, облаштовуються туристичні маршрути, готові промоційні публікації для залучення відвідувачів тощо…

А от фестиваль меду у Колочаві довелося перенести на наступний рік через епідемію коронавірусу”, – розповів адміністративно-фінансовий менеджер проєкту Василь Худинець.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!