Чому грудневі опади були дуже важливі для полів українських фермерів

0 605

Опади, які випали у грудні, були надзвичайно важливими для озимих культур і були засвоєні ґрунтом, адже промерзання не було або було незначним.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

У третій декаді грудня із переміщеннями через територію України активного холодного циклону у  багатьох  областях спостерігалися  несприятливі погодні умови – сніг з дощем, сильний сніг, хуртовини, налипання мокрого снігу та складні відкладення ожеледі та паморозі.

Відбулося стрімке похолодання із зниженням температури до -14-19°С, у східних, Дніпропетровській та Тернопільській областях – до -20-25°С.

На час похолодання майже на всій території країни поля із зимуючими культурами були вкриті снігом. На території більшості центральних та східних областей висота снігу місцями досягала  15-30 см. В останні дні року під впливом  теплого атмосферного  фронту  відбулося послаблення морозів.

Глибина промерзання ґрунту у кінці грудня становила від 11 до 31 см.  Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур (3 см) знижувалася до -3-7°С, що було безпечно для рослин. В окремих районах Рівненської та Луганської областей – до -9-10°С, що могло бути небезпечним для пізніх посівів озимого ячменю та ріпаку.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!