Дерев’яні контейнери Ronawood нарозхват по всій Україні

0 1 313

Ящик до ящику не прийдеться – любить говорити директор компанії Ronawood з Дніпра Олександр Бербат. Так воно і є. У багатьох слово “ящик” викликає єдину асоціацію – невелика зручна тара для перенесення чого-небудь.

Однак Ronawood займається більш глобальною тарою, в якій може поміститися більше тонни агроподукціі. Саме в таких ящиках або контейнерах яблука, картопля, капуста… зрештою, що завгодно з зібраного врожаю потрапляє до величезних сучасних овочесховищ.

Попит на таку тару в Україні та за кордоном чималий, але виробляють дерев’яні контейнери в Україні не так багато компаній. Чому? Відповіді на це та багато інших питань SEEDS вирішив дізнатися особисто у директора компанії Ronawood Олександра Бербата.


– Здавалося б, ящик – що тут складного? Це насправді така це проста робота – ящики робити?

– Ящик до ящику не приходиться. Зробити звичайний ящик може кожен. А зробити ящик, який буде геометрично рівним і який відповідатиме всім стандартам… Виявляється таке не кожному до снаги.

Над кожним ящиком у нас на фірмі проводять щонайменше 6 операцій. Порізка дерева, сортування, фрезерування, склеювання, збирання… І навіть цвяхи для наших ящиків використовуються аж ніяк не звичайні. Зважаючи на все це, повторюся, ящик має вийти абсолютно геометрично рівним. Це дуже важливо.

Чому це важливо? Це не просто ящики для транспортування на склади або в магазини, це величезні ящики, в яких зберігаються продукти у сховищах. Це вже навіть не ящики, а величезні контейнери: 1,6 на 1,2 метра і приблизно стільки ж заввишки.

У такі “ящики” поміщається більше тонни картоплі. Вони громіздкі, а в холодильниках таких ящиків ставлять по 7 один на одного – ось тут і стає у нагоді та сама геометрична точність.

 

– У вас є особливі технології для виробництва такої тари?

– Все нове – давно забуте старе. Всі технології з часом губляться або забуваються, а деякі купуються. Зараз багато українських аграріїв беруть на озброєння європейські технології: тих самих сховищ, добрив, посівного матеріалу. І ми озброїлися такими технологіями.

Дотримуватись їх – неймовірно важливий процес виробництва. І ми постійно працюємо над його вдосконаленням. До замовника наші контейнери приїжджають в розібраному стані – з 5 частин. Дуже важливо контейнер правильно зібрати вже на місці і без дотримання точних технологій таке провернути непросто.

– Чи багато конкурентів має ваша компанія в Україні?

– Конкуренти є завжди. Але сьогодні їх не так вже й багато – ринок ящиків для овочів і фруктів в Україні не стабільний. Він напряму залежить від врожаю. Ми далеко не монополісти на ринку контейнерів. Але з такими ящиками на ринку в Україні компаній небагато.

До того ж ми цілком лояльні до своїх клієнтів – можемо зробити ящики будь-якого розміру за індивідуальним замовленням. Лояльність нашої компанії на цьому не закінчується, в деяких випадках ми надаємо клієнтам безкоштовну збірку, або відвантажуємо товар без передоплати, можемо навіть надати розстрочку на свій товар.

Що стосується ціни – вона цілком залежить від якості деревини. Когось влаштовують і другосортні дошки, а ціна на таку продукцію помітно дешевша.

– Оскільки вже ми торкнулися питання деревини, доречно запитати про її походження.

– Ми використовуємо тільки вітчизняну деревину. Наша компанія – офіційний деревообробник. Купуємо ліс на державних аукціонах для переробки. Всі дерева тільки планової рубки. Екологія через нашу роботу не страждає.

 

– Чи багато замовників в Україні?

– Вся Україна. Немає областей, до яких ми не постачаємо нашу продукцію. Серед наших замовників компанія “Сади Дніпра” (ТМ UApple), корпорація “Сварог”, “Меридіан” Геліос-1, Tov Vpk-Ahro.

Нещодавно повернулися з виставки в Німеччині – всі європейські країни цікавилися нашою продукцією. За якістю наші контейнери такі ж, як і закордонні, та й ціна у нас цілком ринкова.

Але за кордоном не всі можуть взятися за великі замовлення. Багато компаній там вже законтрактовані. Парія контейнерів – це дуже великий обсяг роботи.

Наприклад, аграрій замовляє 10 тисяч контейнерів. Це 250 кубічних метрів деревини – іншими словами 500 кубометрів заготовки. Для цього потрібно переробити 100 фур круглого лісу. І вже потім здійснюються ті 6 операцій, про які я згадував раніше: порізка фрезерування, склеювання і так далі.

– Ваша компанія надає унікальну на ринку ящиків послугу – номерне гравіювання. Як часто замовники користуються такою послугою?

– Насправді тут немає нічого складного – ми просто присвоюємо контейнеру свій унікальний номер. Однак такою послугою останнім часом починають користуватися дедалі більше агрокомпаній України.

Це дуже зручно – набагато легше дізнатися, що в якомусь ящику зберігається. З якого поля продукція, хто збирав, яка команда або компанія, який сорт саме в цьому ящику.

Потреба в такій послузі визрівала вже давно. Багато компаній намагалися самі клеїти на ящики папір із записами або писати на самих контейнерах. Ми ж пропонуємо зробити більш надійний варіант. Великі цифри гравіруються на боці контейнера – це своєрідний інвентаризаційний номер. Але це тільки для внутрішнього використання і обліку. Однак він істотно спрощує роботу аграріям.

 

 

З’явилися питання?

Телефонуйте до компанії Ronawood: +380675633485

Заходьте на сайт компанії: https://ronawood.prom.ua/

Або на сторінку в Facebook: https://www.facebook.com/ronawood.company/

 

Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!