Держгеокадастр назвав регіони України з найдорожчою і найдешевшою землею

0 920

Фахівці Держгеокадастру нещодавно провели оцінку земель сільськогосподарського призначення. Відповідно до оприлюднених даних, найдорожчою в Україні виявилися чорноземи в Черкаській області.

За отриманими даними,  гектар землі на Черкащині обійдеться покупцеві в 33 тис. 646 грн. На другому місці Чернівецька область, де гектар коштує 33 тис. 264 грн. На третьому місці за вартістю сільськогосподарських земель Харківщина. Там гектар землі коштує 32 тис. 237 грн.

У Дніпропетровській області землю оцінюють в 30 тис. 251 грн. На Донеччині, попри військовий конфлікт, земля навіть дорожче: за гектар просять 31 тис. 111 грн. У Кіровоградській області землю для сільського господарства можна купити за 31 тис. 888 грн.

На Одещині гектар коштує 31 тис. 017 грн. У Полтавській області за землю просять 30 тис. 390 грн. На Хмельниччині гектар оцінили в 30 тис. 477 грн.

А найдешевше коштує гектар землі в Житомирській області.

Його оцінили у 21 тис. 411 грн.Цьогоріч аграріїв України турбуватиме винятково декілька проблем. Одна з основних – це все, що стосується ринку землі, вважає засновник компанії «SmartFarming» Артем Бєлєнков.

«Виходячи з головного челенджа цього року, ринку землі, одне з головних питань у нас: що робити з землею? Багато хто купуватиме її, багатьом знадобляться на це гроші, у багатьох почне рости оренда або з’явиться чимало інших пов’язаних з цим проблем.

Цю проблему посилює реформа децентралізації, тому, що громади отримують бюджет. І тепер громади зацікавлені в тому, щоб бізнес платив гроші. Тому у бізнесу стає дедалі менше варіантів їх не платити», – зазначив Артем Бєлєнков.

 

SEEDS.org.ua за інформацією GreenPost

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!