Десикація посівів ріпака озимого в умовах сезону – 2020

0 517

Ріпак озимий майже по всій території Україні уже пройшов фазу цвітіння і знаходиться у фазі наливу стручків. Тому невдовзі – початок збирання врожаю. А отже, саме час звернути увагу на десикацію посівів.

Завдяки застосуванню цього агротехнічного прийому можна отримати більш рівномірно дозріле насіння і суттєво зменшити технологічні втрати при збиранні, особливо на забур’янених ланах.

“Десикація є невід’ємним елементом вирощування ріпака озимого: адже ця культура за рахунок своїх біологічних особливостей дозріває неоднорідно”, – підтверджує керівник агрономічного департаменту компанії “UKRAVIT” Олександр Мигловець.

Проведений своєчасно та за допомогою високоефективних препаратів, цей захід дозволяє підсушити наземні частини рослин, знизити вологість насіння та полегшити пряме комбайнування культури. А в сезоні – 2020 десикація ще й допоможе знизити втрати від хвороб, якщо ті вже встигли інфікувати рослини вашого посіву, і псування врожаю під час зберігання.

Крім того, завдяки впливу десикантів на стебла та листя самої рослини остання починає всихати, що призводить до відтоку поживних речовин із вегетативних органів до насіння“, – додає експерт.


Серед численних десикантів, представлених сьогодні на ринку, Олександр радить віддати перевагу препаратам на основі диквату: завдяки своїй контактній дії вони підсушують надземні частини рослин, проте при цьому не потрапляють у саме насіння і таким чином зберігають усі його якісні характеристики. Тому в умовах поточного сезону він рекомендує застосовувати для десикації посівів ріпаку озимого препарат Десикант Макс (дикват дибромід, 300 г/л).

Препарат володіє контактною дією та швидко поглинається зеленими частинами рослин ріпака. Його діюча речовина порушує в тканинах процеси фотосинтезу, що призводить до руйнування мембран клітин, внаслідок чого вегетативна маса зневоднюється та висихає.

Як відзначає фахівець, велике значення має концентрація діючої речовини в Десикант Макс, що є однією із найвищих в Україні: завдяки цьому ви можете суттєво зменшити норму використання препарату. А високоефективна формуляція з обтяжувачем крапель запобігає зносу робочої рідини з поверхні рослини.

Препарат сприяє швидшому та рівномірнішому достиганню ріпака озимого і при цьому – швидко розпадається в рослинах до нетоксичних сполук й не має негативного впливу на саме насіння, тож його можна сміливо використовувати в насінницьких посівах та у посівах, призначених на харчові цілі.

Він знижує вологість насіння, зменшує його засміченість, зупиняє розвиток хвороб і сприяє підвищенню та покращенню якості врожаю в цілому. Однак обробку варто проводити при настанні фізіологічної стиглості насіння за побуріння 70% стручків у культурі – у протилежному випадку вона може призвести до зменшення врожайності та зниження якісних характеристик.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!