До 2025 року в Україні побудують 35 картоплесховищ

0 515

Інститут аграрної економіки і Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) розробили держпрограму розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр., яка передбачає, зокрема, будівництво картоплесховищ на умовах фінансування державою 30% їх вартості.

Відповідно до прес-релізу УАВК, реалізація програми дозволить побудувати в Україні 35 картоплесховищ із загальним обсягом зберігання 158,6 тис. тонн. Зокрема, у Черкаській області буде побудовано чотири сховища для картоплі сумарною потужністю 41 тис. тонн, у Львівській – вісім сховищ на 38,2 тис. тонн, Чернігівській – шість сховищ на 29 тис. тонн, Житомирській – три сховища на 15 тис. тонн, Херсонській – два сховища потужністю на 17 тис. тонн. В інших областях будівництво планується в менших обсягах.

“Середня вартість будівництва такого сховища становить 10-12 млн грн. Якщо вважати, що кредит під подібне будівництво коштує 27% річних, то стає зрозумілим, чому дрібний і середній виробник промислової картоплі не може дозволити собі подібні витрати”, – зазначають в УАВК.

Асоціація в лютому звернулася з листом до президента України Володимира Зеленського, в якому попросила сприяння ухваленню держпрограми розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр., розроблену експертами з УАВК та Інституту аграрної економіки на замовлення Мінекономіки.

В УАВК зазначили, що держбюджет отримає 3,8 млрд грн у вигляді податків, зборів і зростання надходжень ПДВ за 5 років реалізації програми в разі її затвердження.

Згідно з даними асоціації, кількість промислових картопляних господарств в Україні щорічно скорочується на 10-13% через нерентабельність, ризикованість та необхідність великих капіталовкладень. Так, за даними УАПК, якщо в 2017 році промисловим вирощуванням картоплі опікувалися 1296 господарств, то в 2018-му їх кількість знизилася до 1114.

 

SEEDS.org.ua за інформацією УАВК

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!