До 500 гривень за кілограм – в Україні набирає обертів сезон місцевої спаржі

0 2 276

В Україні поступово набирає обертів сезон місцевої спаржі, але ціни поки утримуються на доволі високих рівнях. Поточний сезон спаржі на українському ринку стартував приблизно на два тижні пізніше, ніж минулого року, а ціни на перші дрібнооптові партії були в середньому на 15% вище.

На поточний момент пропозиція місцевої спаржі на українському ринку досі обмежена, а якісну продукцію все ще пропонують досить дорого.

Великим виробникам, які мають контракти на поставку спаржі в мережі супермаркетів, поки вдається відпускати свою продукцію від 200 грн/кг, а на початку тижня на полицях самих магазинів роздрібна ціна могла доходити і до 500 грн/кг.

Однак на такі цінові рівні можуть розраховувати лише деякі великі виробники, у яких налагоджені контакти з мережевим роздробом. Тим часом, для дрібних фермерів ситуація виглядає не настільки позитивно.Активне зростання популярності спаржі в Україні в останні кілька років закономірно стало причиною збільшення площ під її вирощуванням, а виробництвом масово зайнялися аматори і невеликі фермерські господарства.

В результаті, на оптових ринках південних регіонів, де спаржа дозріла раніше, вже зараз присутні пропозиції дрібнооптових партій спаржі за цінами до 100 грн/кг, а самі виробники отримують ще меншу ціну. При цьому в даному випадку йдеться про низькоякісну продукцію з ушкодженнями від заморозків або нестандартного зовнішнього вигляду і без упаковки.

Що стосується перспектив сезону, великі фермерські господарства лише з наступного тижня почнуть основні поставки спаржі до мереж супермаркетів і підприємств  HoReCa. Після збільшення пропозиції ціни, природно, знизяться, але прогнозувати їх точний рівень в розпал сезону поки складно.

З одного боку, в Україні виразно зростає виробництво спаржі, і її пропозиція істотно збільшується з кожним роком, чинячи тиск на ціни на ринку. З іншого боку, попит на спаржу в поточному сезоні буде вищим на тлі активізації роботи підприємств HoReCa після ослаблення карантинних норм в країні.

До того ж, розкид цін на ринку надалі буде дуже широким, тому як великим виробникам, які працюють з мережами супермаркетів, в будь-якому випадку вдасться утримувати ціни вище в порівнянні з дрібними фермерами.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!