Еко-виноградник на Київщині вироблятиме вино

0 1 881

Сільськогосподарський кооператив “Агробізнес”, що в Кагарлицькому районі на Київщині, вирощує не лише традиційні сільгоспкультури, але й виноград на площі 3 га. Навіщо господар цим займається? Це хобі, яке може перерости в бізнес, так пояснює своє захоплення директор цього підприємства Григорій Кулініченко.

Київщина не входить до виноградного поясу, а тому господарі перепробували близько 20 сортів білого винограду, 15 червоного, поки не зупинилися на тих, які дозрівають в умовах цієї місцевості. Півтора гектара відведено під десертні сорти винограду, решта виноградника – під винні.

Червоні сорти переважно належать до західної селекції, білі – вітчизняні Інституту виноробства та виноградарства імені В.Таїрова. Насадження в “Агробізнесі” молоді, ще не вийшли на пік урожайності. Ягоди десертних сортів вже почали дозрівати, їх забирають столичні супермаркети.

Наразі в стадії завершення проект виробництва вина. Він перебуває в процесі одержання ліцензії на виробництво вина, вже встановлені виробничі потужності, обладнані всім необхідним, укладена угода з лабораторією. У найближчому майбутньому сімейна винарня Кулініченків вироблятиме 4-5 сортів білого вина, 2-3 рожевого, і стільки ж червоного.

“За рахунок високої якості виробництва, збору та переробки винограду ми уникаємо великих доз обробки виноматеріалів консервуючими засобами. Збираємо, вибраковуємо вручну, тобто маємо суцільний хенд-мейд те, що ціниться на Заході. Мені хочеться робити вино, гарне, яке подобається людям…”, – розповів господар.

Перші партії вина Кулініченка здобули визнання на Всеукраїнському дегустаційному конкурсі в Одесі, куди були запрошені сертифіковані сомельє, які провели  незалежне оцінювання.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Інфоіндустрія

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!