“Енергетичну” плантацію висадив фермер на Київщині

0 194

“Українським бамбуком” називає вербу фермер Леонід Мележик. Дерево, що швидко росте та відновлюється, є однією з екологічних альтернатив викопним енергоресурсам, повідомляє SEEDS. Місяць тому фермер висадив на Київщині, поблизу Обухова, першу в Україні плантацію так званої енергетичної верби. Він запевняє, що цей бізнес є досить прибутковим.

Родина Мележиків вирощує понад 10 видів енергетичної верби. Після вирубування подрібнені частини дерева використовують як паливо для твердопаливних котлів, а також для генерації енергії на електростанціях. Для вирощування верби підходять навіть землі, що не придатні для сільськогосподарського виробництва. В Україні таких – 4 млн гектарів. Леонід Мележик пропонує висаджувати плантації з майбутнім біопальним на узбіччях доріг та на пустирях.

Висаджувати вербу потрібно раз на 25 років. Дерево відновлюється щороку, тому постійно приносить прибуток власникам. Згідно з підрахунками Леоніда Мележика, середній дохід з одного гектару плантації становить близько 700 доларів.

Крім функції енергетичного ресурсу ці насадження слугуватимуть захисними лісосмугами. Ще одна перевага таких сортів верби – те, що вони посилюють родючість ґрунтів, а не виснажують їх, як деякі сільськогосподарські культури.

Загалом, біопаливо щороку в Україні може заміщувати до 20 млрд кубічних метрів природного газу.

SEEDS.org.ua за матеріалами ICTV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!