Фермер: проблем зі збутом інжиру в Україні немає

0 599

Вирощування інжиру набирає популярності в Україні. Найчастіше такі плантації закладають фермери з південних регіонів, повідомляє SEEDS. Культура не потребує якихось специфічних умов чи особливого догляду. Попри те, що плоди інжиру залишаються дещо екзотичним продуктом для України, проблем з їх збутом зовсім немає, говорить фермер з Херсонщини Віктор Ковалюк.

Віктор вирощує інжир у селі Радісне вже протягом семи років, повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Продає як плоди, так і саджанці. Наразі Віктор Ковалюк розводить 50 сортів інжиру. Саджанці починають плодоносити на другий – третій рік після висаджування. За словами фермера, повернути інвестиції в інжирний можна вже за три роки.

“Вже на другий рік з саджанців ми зібрали перший урожай – в середньому 1,5 кг інжиру з куща. На третій рік, у холодну весну, ця цифра склала 2,5 кг. На третій рік збору врожаю дохід окупає всі фінансові витрати, що йдуть на закладку саду. Проблем зі збутом інжиру взагалі немає. Закупівельна ціна інжиру восени в сезоні 2020 на ринку у Великих Копанях склала 85-120 грн/кг. Зараз закупівельники вже самі приїжджають по продукцію до мого дому, ціна з поля 90-100 грн/кг”, – зазначає фермер.

Віктор Ковалюк протягом 35 років вирощував овочі, тепер же вирішив перейти на інжир, оскільки справа є досить вигідною. Єдиними недоліками при вирощуванні культури є можливість пошкодження через морози та запилення. Але існують самозапильні сорти інжиру, що ж до морозів, то рослину можна вкривати агроволокном. Також існують морозостійкі сорти культури, які витримують температуру до -25 градусів.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!