Фермер з Черкащини заклав перший в Україні промисловий сад ківі

0 380

Фермер В’ячеслав Кантур заклав в Черкаській області перший у країні промисловий сад ківі. Культура вже кілька років вирощується в Закарпатті, а відтепер і в центрі України.

Про це повідомляє Національна академія аграрних наук України на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Фермер використовує саджанці морозостійкого сорту Карпат, на його «акліматизацію» до наших кліматичних реалій знадобилося 17 років. Тепер він витримує температуру до -28 градусів.
У 2018 році на 0,5 га В’ячеслав Кантур посадив першу промислову плантацію — 500 саджанців. Наступної весни планує садити 5 тис. саджанців на 5 га.

Такий бізнес потребує чимало інвестицій. Стартові вкладення для посадки саду ківі — $15 тис. на гектар. Вартість крапельного поливу на півгектара — близько $1,5 тис. Ківі — це ліана, і їй потрібна опора. Міцні шпалери на гектар це ще $4 тис. інвестицій. Близько $2 тис. коштуватиме поліпшення грунтових умов, і ще близько $3 тис. доведеться витратити на догляд за рослиною протягом 3 років до першого врожаю.

Проте у перший же врожайний рік інвестиції в сад окупаються з лихвою. Мінімальна врожайність з куща — 30 кг, і якщо на гектарі 1 тис. кущів, то урожай складе 30 тонн. При мінімальній закупівельній ціні в 1 євро/кг ягоди виходить 30 тис. євро з гектара. «Планую, що до 2020 року плантація ківі становитиме 10,5 гектарів. І така площа саду дозволить отримувати як мінімум 500 тис. доларів на рік», — розповів фермер.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!